Menu

Over 240 hold er tilmeldt Beierholm Køge Cup 2026

image Arkivfoto.
Per Møller
27. april 2026 kl. 12:22
Der kommer fortsat tilmeldinger til den store turnering for piger og drenge fra U6-U12 i weekenden 19.-21. juni på Køge Idrætspark.

I weekenden 19.-21. juni afvikles årets store udendørs fodboldturnering for piger og drenge Beierholm Køge Cup 2026 på Køge Idrætspark.

Turneringen er for årgangene U6 - U12 og der bliver masser af kampe at overvære over de tre dage hvor turneringen foregår.

I skrivende stund er der tilmeldt 241 hold til turneringen og det er klart, at til at få hele turneringen til at fungere optimalt, kræver det mange hjælpende hænder og fødder.

Så har du nogle timer du kan bruge til at hjælpe til Beierholm Køge Cup, hører man meget gerne fra dig. Det kan være til at hjælpe ved salgsboderne på stadion, fungere som dommer, præmieuddeler eller nogle af de mange andre poster som skal besættes over de tre dage. Og få del i de mange skønne oplevelser, der kommer, når så mange tusinde mennesker er samlet om at nyde de glade unge piger og drenge når de folder sig ud på banerne.

Tilmeld dig gerne, eller hør mere om mulighederne, ved at skrive til klubchef Martin Jensen på mail

Køge Boldklub glæder sig til at høre fra dig.

Læs mere om Beierholm Køge Cup 2026 her.

Har du lyst til at modtage Køge Boldklubs nyhedsbrev, som udsendes gennemsnitligt 1-2 gange ugentligt med nyt fra klubbens mange afdelinger og aktiviteter, så udfyld nedenstående link med din mailadresse - så er du med næste gang der sendes et nyhedsbrev afsted fra din boldklub. 

Luk