Menu

U15 - 1 (2003)

 

HOLDUDTAGELSE

 

Følgende spillere er udtaget til kampen mod Ølstykke FC på tirsdag. :

Mødetid kl. 17.00 på :

Ølstykke Stadion Kunstgræs
Tranekærvej 1
3650 Ølstykke


Emil
Krat
Fønse (A)
Isak
Lima
Jonathan
Bad Ass
Oliver U i Huset
Nygaard
Mads
Lille mand der jonlere
Al B
Schwartzbach

mvh

Trænerteamet! 

 

--------------------------------------------------------------

 

 

 

TRÆNINGSTIDER:

 

Følgende træningstider er gældende til uge 42 - 2017. 

Mandag 16.30-18.00 Bane 8

Onsdag 16.30-18.00 Bane 8

Torsdag 16.30-18.00 Bane 8 

 

Træningstider gældende fra uge 43 til d. 16/12-2017

Styrketræning Tirsdag fra 16.45-17.35 V/ Magnus Krat og Viktor Fønss. 

Træning tirsdag 17.45-19.00

Træning torsdag 17.45-19.00

Træning fredag 17.45-19.00

Mvh

Trænerteamet!

-------------------------------------------------------------------

 

 

 

StillingU15 Drenge Mester (03) Efterår • Pulje 1

Pos. Hold Kampe V U T Point
1 Karlslunde IF 10 9 0 1 27
2 B. 73, Slagelse 10 6 2 2 20
3 BSV-HUI 10 6 1 3 19
4 Gladsaxe-Hero BK 10 6 1 3 19
5 Bagsværd BK 9 5 2 2 17
6 Taastrup FC 10 5 1 4 16
7 Ølstykke FC 8 5 1 2 16
8 FFB 8 5 0 3 15
9 Køge BK 8 4 0 4 12
10 Hundested IK 10 2 3 5 9
11 Herfølge BK 10 2 0 8 6
12 Store Lyngby IF 8 1 2 5 5
13 AB 9 1 1 7 4
14 Hillerød Fodbold 10 1 0 9 3

StillingU15 Drenge 8-mands (03) Efterår • Pulje 2

Pos. Hold Kampe V U T Point
1 Køge BK 7 7 0 0 21
2 Havdrup GI 7 5 1 1 16
3 Lellinge IF 7 4 1 2 13
4 Dianalund IF 7 3 1 3 10
5 Svogerslev BK 7 3 0 4 9
6 Nordstevns GI 7 2 1 4 7
7 Faxe BK 7 2 0 5 6
8 Hårlev BK 7 0 0 7 0

KampeU15 Drenge Mester (03) Efterår • Pulje 1

Ude mod
Ølstykke FC
24. okt
Kl. 18.00
Ølstykke Stadion Kunstgræs
U15 Drenge Mester (03) Efterår - Pulje 1

Næste kampU15 Drenge 8-mands (03) Efterår • Pulje 2

Der er ingen fremtidige kampe på programmet

Næste kamp 2003 - 2

Der er ingen fremtidige kampe på programmet

2003-1

Træner
profilepic
Henrik Nielsen
Træner
ingen img
Brian Sylvest
Træner
profilepic
René Mogensen
Træner
profilepic
Patrick Meyer Povelsen

Holdets aktiviteter2003 - 1

Oktober 2017
24.
tirsdag

16:45 - 17:35

Andet
Styrketræning v/ Krat og Fønse
Omklædt i Styrkerummet
24.
tirsdag

17:45 - 19:00

Træning
Træning Kunst A
24.
tirsdag

18:00 - 19:10

Kamp
Ølstykke FC - Køge BK
26.
torsdag

17:45 - 19:00

Træning
Træning Kunst A
27.
fredag

17:45 - 19:00

Træning
Træning Kunst A
28.
lørdag

13:00 - 14:10

Kamp
Køge BK - Karlslunde IF
31.
tirsdag

16:45 - 17:35

Andet
Styrketræning v/ Krat og Fønse
Omklædt i Styrkerummet
31.
tirsdag

17:45 - 19:00

Træning
Træning Kunst A
November 2017
2.
torsdag

17:45 - 19:00

Træning
Træning Kunst A
3.
fredag

17:45 - 19:00

Træning
Træning Kunst A
7.
tirsdag

16:45 - 17:35

Andet
Styrketræning v/ Krat og Fønse
Omklædt i Styrkerummet
7.
tirsdag

17:45 - 19:00

Træning
Træning Kunst A
9.
torsdag

17:45 - 19:00

Træning
Træning Kunst A
10.
fredag

17:45 - 19:00

Træning
Træning Kunst A
11.
lørdag

13:00 - 14:10

Kamp
Køge BK - Store Lyngby IF
14.
tirsdag

16:45 - 17:35

Andet
Styrketræning v/ Krat og Fønse
Omklædt i Styrkerummet
14.
tirsdag

17:45 - 19:00

Træning
Træning Kunst A
16.
torsdag

17:45 - 19:00

Træning
Træning Kunst A
17.
fredag

17:45 - 19:00

Træning
Træning Kunst A
18.
lørdag

12:00 - 13:10

Kamp
FFB - Køge BK
21.
tirsdag

16:45 - 17:35

Andet
Styrketræning v/ Krat og Fønse
Omklædt i Styrkerummet
21.
tirsdag

17:45 - 19:00

Træning
Træning Kunst A
23.
torsdag

17:45 - 19:00

Træning
Træning Kunst A
24.
fredag

17:45 - 19:00

Træning
Træning Kunst A
26.
søndag

12:00 - 13:00

Træningskamp
Vinterbold Køge BK - FA2000 (Mester)
28.
tirsdag

16:45 - 17:35

Andet
Styrketræning v/ Krat og Fønse
Omklædt i Styrkerummet
28.
tirsdag

17:45 - 19:00

Træning
Træning Kunst A
30.
torsdag

17:45 - 19:00

Træning
Træning Kunst A
December 2017
1.
fredag

17:45 - 19:00

Træning
Træning Kunst A
5.
tirsdag

16:45 - 17:35

Andet
Styrketræning v/ Krat og Fønse
Omklædt i Styrkerummet
5.
tirsdag

17:45 - 19:00

Træning
Træning Kunst A
7.
torsdag

17:45 - 19:00

Træning
Træning Kunst A
8.
fredag

17:45 - 19:00

Træning
Træning Kunst A
10.
søndag

11:00 - 12:00

Træningskamp
Vinterbold HIK - Køge BK (Mester)
12.
tirsdag

16:45 - 17:35

Andet
Styrketræning v/ Krat og Fønse
Omklædt i Styrkerummet
12.
tirsdag

17:45 - 19:00

Træning
Træning Kunst A
14.
torsdag

17:45 - 19:00

Træning
Træning Kunst A
15.
fredag

17:45 - 19:00

Træning
Træning Kunst A
Januar 2018
7.
søndag

12:00 - 13:00

Træningskamp
Vinterbold Køge BK - GVI (Mester)
21.
søndag

12:00 - 13:00

Træningskamp
Vinterbold BK Skjold - Køge BK (Mester)
Fælledparken
Februar 2018
25.
søndag

12:00 - 13:00

Træningskamp
Vinterbold Køge BK - B73 Slagelse (Mester)
Marts 2018
11.
søndag

12:00 - 13:00

Træningskamp
Vinterbold Gladsaxe Hero - Køge BK (Mester)
Gladsaxe Stadion
18.
søndag

12:00 - 13:00

Træningskamp
Vinterbold Køge BK - Herfølge BK (Mester)
25.
søndag

12:45 - 13:45

Træningskamp
Vinterbold BK Union - Køge BK (Mester)
Bk Union Grøndal Centret
29.
torsdag

07:00 - 14:30

Stævne
Milano Football Festival 2018