Menu

U14 - 1 (2004)

 

Hej med Jer

 

Følgende er udtaget til Hold 2's kamp kl 10:30 Lørdag den 19/08 hjemme. Mødetid kl 09:45. Rasmus og Lucas.

 

Følgende skal spille ude mod AB kl 11:30 mødetid 10:15. Lindebark, Mark, Eren, Peder, Carl, Gabriel, Malte, Andreas, Magnus og Peter. Fra HBK får vi yderligere forstærkninger i form af Emil, Lukas, Lillelund og Mathias.

 

  Akademisk Boldklub
Skovdiget 1
2880 Bagsværd

 

Oversiddere. Marius og Alexander 

 

Mvh.

JK

 

Holdets aktiviteter2004 - 1

August 2017
20.
søndag

11:30 - 12:40

Kamp
AB - Køge BK
21.
mandag

18:00 - 19:30

Træning
Holdtræning
Ved boldcontaineren
23.
onsdag

18:00 - 19:30

Træning
Holdtræning
Ved boldcontaineren
24.
torsdag

18:00 - 19:30

Træning
Holdtræning
Ved boldcontaineren
26.
lørdag

13:00 - 14:10

Kamp
Køge BK - Espergærde IF
28.
mandag

18:00 - 19:30

Træning
Holdtræning
Ved boldcontaineren
30.
onsdag

18:00 - 19:30

Træning
Holdtræning
Ved boldcontaineren
31.
torsdag

18:00 - 19:30

Træning
Holdtræning
Ved boldcontaineren
September 2017
2.
lørdag

13:00 - 14:10

Kamp
Helsinge Fodbold - Køge BK
4.
mandag

18:00 - 19:30

Træning
Holdtræning
Ved boldcontaineren
5.
tirsdag

18:15 - 19:25

Kamp
Herfølge BK (3) - Køge BK (2)
6.
onsdag

18:00 - 19:30

Træning
Holdtræning
Ved boldcontaineren
7.
torsdag

18:00 - 19:30

Træning
Holdtræning
Ved boldcontaineren
9.
lørdag

11:00 - 12:10

Kamp
BK Avarta - Køge BK
11.
mandag

18:00 - 19:30

Træning
Holdtræning
Ved boldcontaineren
13.
onsdag

18:00 - 19:30

Træning
Holdtræning
Ved boldcontaineren
14.
torsdag

18:00 - 19:30

Træning
Holdtræning
Ved boldcontaineren
16.
lørdag

12:00 - 13:10

Kamp
Køge BK - Karlslunde IF
18.
mandag

18:00 - 19:30

Træning
Holdtræning
Ved boldcontaineren
20.
onsdag

18:00 - 19:30

Træning
Holdtræning
Ved boldcontaineren
21.
torsdag

18:00 - 19:30

Træning
Holdtræning
Ved boldcontaineren
23.
lørdag

11:00 - 12:10

Kamp
Helsingør IF Fodbold - Køge BK
25.
mandag

18:00 - 19:30

Træning
Holdtræning
Ved boldcontaineren
27.
onsdag

18:00 - 19:30

Træning
Holdtræning
Ved boldcontaineren
28.
torsdag

18:00 - 19:30

Træning
Holdtræning
Ved boldcontaineren
28.
torsdag

18:30 - 19:40

Kamp
Køge BK - Næstved I.F.
Oktober 2017
2.
mandag

18:00 - 19:30

Træning
Holdtræning
Ved boldcontaineren
4.
onsdag

18:00 - 19:30

Træning
Holdtræning
Ved boldcontaineren
5.
torsdag

18:00 - 19:30

Træning
Holdtræning
Ved boldcontaineren
7.
lørdag

10:30 - 11:40

Kamp
Ballerup BK - Køge BK
9.
mandag

18:00 - 19:30

Træning
Holdtræning
Ved boldcontaineren
11.
onsdag

18:00 - 19:30

Træning
Holdtræning
Ved boldcontaineren
12.
torsdag

18:00 - 19:30

Træning
Holdtræning
Ved boldcontaineren
12.
torsdag

18:30 - 19:40

Kamp
Køge BK - Albertslund IF
16.
mandag

18:00 - 19:30

Træning
Holdtræning
Ved boldcontaineren
18.
onsdag

18:00 - 19:30

Træning
Holdtræning
Ved boldcontaineren
19.
torsdag

18:00 - 19:30

Træning
Holdtræning
Ved boldcontaineren
22.
søndag

12:00 - 13:10

Kamp
B. 73, Slagelse - Køge BK
23.
mandag

18:00 - 19:30

Træning
Holdtræning
Ved boldcontaineren
25.
onsdag

18:00 - 19:30

Træning
Holdtræning
Ved boldcontaineren
26.
torsdag

18:00 - 19:30

Træning
Holdtræning
Ved boldcontaineren
28.
lørdag

13:00 - 14:10

Kamp
Køge BK - Rosenhøj BK
30.
mandag

18:00 - 19:30

Træning
Holdtræning
Ved boldcontaineren
November 2017
1.
onsdag

18:00 - 19:30

Træning
Holdtræning
Ved boldcontaineren
2.
torsdag

18:00 - 19:30

Træning
Holdtræning
Ved boldcontaineren
4.
lørdag

13:30 - 14:40

Kamp
Ølstykke FC - Køge BK
6.
mandag

18:00 - 19:30

Træning
Holdtræning
Ved boldcontaineren

Næste kampU14 Drenge Mester (04) Efterår • Pulje 1

Ude mod
AB
20. aug
Kl. 11.30
Akademisk Boldklub
U14 Drenge Mester (04) Efterår - Pulje 1

U14 trænerteam

Cheftræner
profilepic
Jesper Frigioni
Træner
profilepic
Karim El-Husseiny

StillingU14 Drenge Mester (04) Efterår • Pulje 1

Pos. Hold Kampe V U T Point
1 Espergærde IF 1 1 0 0 3
2 Køge BK 1 1 0 0 3
3 Rosenhøj BK 1 1 0 0 3
4 Næstved I.F. 1 1 0 0 3
5 B. 73, Slagelse 0 0 0 0 0
6 Ballerup BK 0 0 0 0 0
7 BK Avarta 0 0 0 0 0
8 Helsinge Fodbold 0 0 0 0 0
9 Helsingør IF Fodbold 0 0 0 0 0
10 Ølstykke FC 0 0 0 0 0
11 Albertslund IF 1 0 0 1 0
12 Karlslunde IF 1 0 0 1 0
13 AB 1 0 0 1 0
14 Allerød Fodbold Klub 1 0 0 1 0