Menu

Stillinger

StillingSerie 5 - Forår • Pulje 8

Pos. Hold Kampe V U T Point
1 Hundige BK (1) 11 9 1 1 28
2 Jersie United 11 9 0 2 27
3 Benløse IF 11 8 0 3 24
4 Greve BK 85 11 7 1 3 22
5 Viby-Gadstrup 11 7 0 4 21
6 Køge BK (1) 11 6 0 5 18
7 Haslev FC 11 5 2 4 17
8 Vemmedrup IF 11 5 0 6 15
9 AIK 65 Strøby Fodbold 11 4 0 7 12
10 Borup IF 11 1 1 9 4
11 Jyllinge FC (1) 10 1 1 8 4
12 Rishøj Boldklub 10 0 0 10 0

KampprogramSerie 5 - Forår • Pulje 8

April 2017

Køge BK (1)
6 - 2
livescore
Hjemme
Køge Stadion

AIK 65 Strøby Fodbold

Haslev FC
4 - 6
livescore
Ude
HFC's Klubhus

Køge BK (1)

Hundige BK (1)
3 - 1
livescore
Ude
Hundige Boldfælled

Køge BK (1)
May 2017

Køge BK (1)
UHT
Hjemme
Køge Stadion

Rishøj Boldklub

Greve BK 85
3 - 1
Ude
Damagerskolen

Køge BK (1)

Jyllinge FC (1)
2 - 5
Ude
Spraglehøj Idrætsanlæg

Køge BK (1)

Køge BK (1)
3 - 5
livescore
Hjemme
Køge Stadion

Jersie United

Køge BK (1)
0 - 2
livescore
Hjemme
Køge Stadion

Viby-Gadstrup

Benløse IF
2 - 3
livescore
Ude
Benløsehallen

Køge BK (1)
June 2017

Køge BK (1)
UHT
livescore
Hjemme
Køge Stadion

Borup IF

Vemmedrup IF
4 - 2
Ude
Vemmedrupskolen

Køge BK (1)

Klubbens kampprogram
Oktober 2017
24.
tirsdag
18.30
Køge BK 2
Herrer
U17
U17 Drenge Øst 2 Efterår (01-02) • P2
Køge Stadion
Hørsholm-Usserød IK
Køge Stadion
25.
onsdag
18.00
HB Køge Pigefodbold
Kvinder
U18
U18 Piger 1 (00-01) Efterår • Pulje 2
Borup Stadion
Kalundborg GB
Borup Stadion
25.
onsdag
19.00
Køge BK
Herrer
U16
U16 Drenge 1 (02) Efterår • Pulje 4
Køge Stadion, Kunstgræs
Tingsted
Køge Stadion, Kunstgræs
26.
torsdag
19.00
Køge BK 2
Herrer
M+50
M+50 2 • P2
Køge Stadion
Lyngby Boldklub 1921
Køge Stadion
26.
torsdag
19.00
Køge BK
Herrer
Senior
Serie 3 • Pulje 8
Køge Stadion, Kunstgræs
Køge Union
Køge Stadion, Kunstgræs
28.
lørdag
09.00
Køge BK
Herrer
U10
U10 drenge 5-mands (08) SU runde 5 • Pulje 3
Avedøre Stadion
BK Friheden
Avedøre Stadion
28.
lørdag
10.30
Køge BK
Herrer
U11
U11 Drenge SU 8-mands (07) Efterår • Pulje 1
Køge Stadion
B. 1973, Herlev
Køge Stadion
28.
lørdag
11.00
Køge BK
Herrer
U10
U10 drenge 5-mands (08) SU runde 5 • Pulje 3
Avedøre Stadion
LSF
Avedøre Stadion
28.
lørdag
11.45
Køge BK
Herrer
U13
U13 Drenge Øst 2 8M (05) efterår • Pulje 1
Køge Stadion
Raklev GI
Køge Stadion
28.
lørdag
13.00
Køge BK
Herrer
U15
U15 Drenge Mester (03) Efterår • Pulje 1
Køge Stadion
Karlslunde IF
Køge Stadion
28.
lørdag
13.00
Køge BK
Herrer
U14
U14 Drenge Mester (04) Efterår • Pulje 1
Køge Stadion
Rosenhøj BK
Køge Stadion
28.
lørdag
15.30
Køge BK
Herrer
Senior
Serie 4 • Pulje 11
Køge Stadion
Jersie United (1)
Køge Stadion
29.
søndag
10.30
Køge BK
Herrer
U12
U12 Drenge 4 begyndere 8-mands (06) Efterår • Pulje 7
Køge Stadion
Mern UIF
Køge Stadion
29.
søndag
11.00
Køge BK (1)
Herrer
Senior
Serie 5 - Efterår • Pulje 5
Køge Stadion
Sengeløse GI
Køge Stadion
29.
søndag
11.00
HB Køge Pigefodbold
Kvinder
Senior
8-Kvindesenior Mester - Efterår • Pulje 2
Herfølge Stadion
Herstedøster IC
Herfølge Stadion
29.
søndag
11.00
Køge BK
Kvinder
U16
U16 Piger 8-mands (02) Efterår • Pulje 2
Køge Stadion
AIK 65 Strøby Fodbold
Køge Stadion
29.
søndag
11.00
HB Køge
Herrer
U15
U15 Drenge Øst 1 (03) efterår • Pulje 2
Køge Stadion
FC Helsingør
Køge Stadion
29.
søndag
12.00
Køge BK
Herrer
U12
U12 Drenge SU 8-mands (06) Efterår • Pulje 1
Køge Stadion
Gladsaxe-Hero BK
Køge Stadion
29.
søndag
12.30
HB Køge
Herrer
U14
U14 Drenge Øst 1 (04) efterår • Pulje 1
Herfølge Stadion
Brøndbyernes IF
Herfølge Stadion
29.
søndag
14.30
HB Køge
Herrer
Senior
NordicBet LIGA • 1.Division
Castus Park
Brabrand
Castus Park