Menu

Stillinger

Holdets stab

Træner
ingen pic
Daniel Bærenholdt

StillingM+32 Øst • Øst

Pos. Hold Kampe V U T Point
1 KB 11 10 1 0 31
2 Tuse IF 11 6 2 3 20
3 AB 11 6 1 4 19
4 Union 11 5 2 4 17
5 Lyngby BK 11 4 3 4 15
6 Køge BK 11 3 5 3 14
7 Frem 11 3 3 5 12
8 BSF 11 3 2 6 11
9 Greve Fodbold 11 2 2 7 8
10 Jyden 11 1 3 7 6

KampprogramM+32 Øst • Øst

April 2017

KB
3 - 2
livescore
Ude
Kunst, KB, P. Bangs Vej

Køge BK

Køge BK
2 - 2
Hjemme
Køge Stadion

Frem

Union
2 - 2
livescore
Ude
Kunst, Grøndal Centret

Køge BK
May 2017

Køge BK
1 - 0
Hjemme
Køge Stadion

Greve Fodbold

BSF
4 - 0
Ude
Ballerup Idrætspark

Køge BK

Jyden
0 - 3
Ude
Kunst, Valby IP, tribunen

Køge BK

Køge BK
2 - 0
Hjemme
Køge Stadion

AB
June 2017

Lyngby BK
2 - 2
Ude
Lyngby Stadion

Køge BK

Køge BK
2 - 2
livescore
Hjemme
Køge Stadion

KB

Køge BK
2 - 2
livescore
Hjemme
Køge Stadion

Tuse IF
August 2017

Frem
3 - 1
Ude
Frem, Valby IP

Køge BK

Køge BK
30. aug
Kl. 19.00
Hjemme
Køge Stadion

Union
September 2017

Greve Fodbold
4. sep
Kl. 19.00
Ude
Greve Idræts Center

Køge BK

Køge BK
13. sep
Kl. 19.00
Hjemme
Køge Stadion

BSF

Tuse IF
20. sep
Kl. 19.00
Ude
Tuse Kunstgræsbane

Køge BK

Køge BK
27. sep
Kl. 19.00
Hjemme
Køge Stadion, Kunstgræs

Jyden
October 2017

AB
2. okt
Kl. 19.00
Ude
Akademisk Boldklub

Køge BK

Køge BK
14. okt
Kl. 11.15
Hjemme
Køge Stadion, Kunstgræs

Lyngby BK

Klubbens kampprogram
August 2017
20.
søndag
12.30
HB Køge Pigefodbold
9 - 0
Kvinder
U18
U18 Piger 1 (00-01) Efterår • Pulje 2
Borup Stadion
Vipperød BK
Borup Stadion
20.
søndag
14.00
Køge BK 2
2 - 2
Herrer
U17
U17 Drenge Øst 2 Efterår (01-02) • P2
Køge Stadion
BSV af 2016
Køge Stadion
20.
søndag
14.30
HB Køge
livescore
3 - 1
Herrer
Senior
NordicBet LIGA • 1.Division
Castus Park
Nykøbing FC
Castus Park
21.
mandag
19.00
HB Køge
Herrer
M+60
M+60 • P1
Herfølge Stadion
FA 2000/Rødovre
Herfølge Stadion
23.
onsdag
19.00
Køge BK 2
Herrer
U19
U19 Drenge Øst 1 Efterår (99-00) • P1
Køge Stadion
Frem
Køge Stadion
25.
fredag
18.00
Køge BK
Herrer
U12
U12 Drenge SU 8-mands (06) Efterår • Pulje 1
Køge Stadion
IF Skjold Birkerød
Køge Stadion
25.
fredag
18.30
HB Køge
Herrer
U15
U15 Drenge Øst 1 (03) efterår • Pulje 2
Køge Stadion
Hvidovre IF
Køge Stadion
26.
lørdag
10.00
Køge BK
Herrer
U8
U8 drenge 5-mands (10) 3 - 26. august • Pulje 1
Ramsøhallen
Ringsted IF
Ramsøhallen
26.
lørdag
10.18
Køge BK (3)
Herrer
U7
U7 drenge 3-mands (11) - 26. august • Pulje 17
Strøbyhallen
Taastrup FC (1)
Strøbyhallen
26.
lørdag
10.18
Køge BK (2)
Herrer
U7
U7 drenge 3-mands (11) - 26. august • Pulje 18
Strøbyhallen
Taastrup FC (3)
Strøbyhallen
26.
lørdag
10.18
Køge BK
Herrer
U8
U8 drenge 3-mands (10) - 26. august • Pulje 1
Rishøj Stadion
Køge Nord FC
Rishøj Stadion
26.
lørdag
10.18
Køge BK (1)
Herrer
U9
U9 drenge 5-mands (09) 2 - 26. august • Pulje 7
NyBolig Park
Gladsaxe-Hero BK (2)
NyBolig Park
26.
lørdag
10.30
Køge BK
Herrer
U11
U11 Drenge SU 8-mands (07) Efterår • Pulje 1
Køge Stadion
Ballerup BK
Køge Stadion
26.
lørdag
10.36
Køge BK (1)
Herrer
U7
U7 drenge 3-mands (11) - 26. august • Pulje 19
Strøbyhallen
Karlslunde IF (2)
Strøbyhallen
26.
lørdag
10.36
Køge BK
Herrer
U8
U8 drenge 5-mands (10) 2 - 26. august • Pulje 2, 2 baner
Karlslunde Stadion
Vallensbæk IF
Karlslunde Stadion
26.
lørdag
10.36
Køge BK
Herrer
U9
U9 drenge 5-mands (09) 3 - 26. august • Pulje 4
St. Heddinge Stadion
Herfølge BK
St. Heddinge Stadion
26.
lørdag
10.54
Køge BK
Herrer
U8
U8 drenge 5-mands (10) 1 - 26. august • Pulje 1
Stadion Vest
Slagelse B&I
Stadion Vest
26.
lørdag
11.12
Køge BK (2)
Herrer
U9
U9 drenge 5-mands (09) 2 - 26. august • Pulje 5
NyBolig Park
Rosenhøj BK (1)
NyBolig Park
26.
lørdag
11.30
Køge BK
Herrer
U8
U8 drenge 5-mands (10) 2 - 26. august • Pulje 2, 2 baner
Karlslunde Stadion
Haslev FC
Karlslunde Stadion
26.
lørdag
11.30
Køge BK
Herrer
U8
U8 drenge 5-mands (10) 3 - 26. august • Pulje 1
Ramsøhallen
Borup IF
Ramsøhallen
26.
lørdag
11.48
Køge BK (1)
Herrer
U7
U7 drenge 3-mands (11) - 26. august • Pulje 19
Strøbyhallen
AIK 65 Strøby Fodbold (1)
Strøbyhallen
26.
lørdag
11.48
Køge BK
Herrer
U9
U9 drenge 5-mands (09) 3 - 26. august • Pulje 4
St. Heddinge Stadion
Store Heddinge BK
St. Heddinge Stadion
26.
lørdag
12.00
Køge BK
Herrer
U10
U10 drenge 5-mands (08) SU (8-mandsmål) 1 runde • Pulje 3
Ballerup Idrætspark
Brøndbyernes IF (2)
Ballerup Idrætspark
26.
lørdag
12.06
Køge BK (2)
Herrer
U9
U9 drenge 5-mands (09) 2 - 26. august • Pulje 5
NyBolig Park
Taastrup FC (3)
NyBolig Park
26.
lørdag
12.24
Køge BK (3)
Herrer
U7
U7 drenge 3-mands (11) - 26. august • Pulje 17
Strøbyhallen
AIK 65 Strøby Fodbold (4)
Strøbyhallen
26.
lørdag
12.24
Køge BK (2)
Herrer
U7
U7 drenge 3-mands (11) - 26. august • Pulje 18
Strøbyhallen
Vallensbæk IF (2)
Strøbyhallen
26.
lørdag
12.24
Køge BK
Herrer
U8
U8 drenge 3-mands (10) - 26. august • Pulje 1
Rishøj Stadion
Næstved I.F. (2)
Rishøj Stadion
26.
lørdag
12.24
Køge BK (1)
Herrer
U9
U9 drenge 5-mands (09) 2 - 26. august • Pulje 7
NyBolig Park
LSF (2)
NyBolig Park
26.
lørdag
12.30
Køge BK
Herrer
U10
U10 drenge 5-mands (08) SU (8-mandsmål) 1 runde • Pulje 3
Ballerup Idrætspark
LSF
Ballerup Idrætspark
26.
lørdag
12.42
Køge BK
Herrer
U8
U8 drenge 5-mands (10) 1 - 26. august • Pulje 1
Stadion Vest
AIK 65 Strøby Fodbold
Stadion Vest
26.
lørdag
13.00
Køge BK
Herrer
U14
U14 Drenge Mester (04) Efterår • Pulje 1
Køge Stadion
Espergærde IF
Køge Stadion