Menu

Stillinger

Holdets stab

Holdleder
ingen pic
Gert Drexel
Holdleder
ingen pic
Michael Haagensen

StillingM+60 • P1

Pos. Hold Kampe V U T Point
1 B.93 17 13 3 1 42
2 HB Køge 17 12 0 5 36
3 KB 18 11 3 4 36
4 B 1903 17 10 4 3 34
5 AB 17 8 2 7 26
6 Lyngby Boldklub 1921 18 6 6 6 24
7 AB Tårnby 17 4 3 10 15
8 Skovshoved/HIK 17 4 2 11 14
9 FA 2000/Rødovre 17 4 1 12 13
10 HB/Østerbro 17 1 2 14 5

KampprogramM+60 • P1

April 2017

HB Køge
1 - 2
livescore
Hjemme
Køge Stadion

KB

FA 2000/Rødovre
2 - 1
livescore
Ude
Frederiksberg IP, kunst

HB Køge
May 2017

HB Køge
3 - 2
livescore
Hjemme
Køge Stadion

AB Tårnby

Skovshoved/HIK
0 - 4
livescore
Ude
Gentofte Stadion Opv. kunst

HB Køge

HB Køge
4 - 2
livescore
Hjemme
Køge Stadion

B 1903
June 2017

B.93
3 - 0
Ude
Kunst, B93

HB Køge

HB/Østerbro
1 - 3
livescore
Ude
Fælledparken

HB Køge

Lyngby Boldklub 1921
1 - 2
livescore
Ude
Lyngby Stadion

HB Køge

HB Køge
UHT
Hjemme
Køge Stadion

AB
August 2017

KB
0 - 3
livescore
Ude
Frederiksberg IP, kunst

HB Køge

HB Køge
3 - 2
livescore
Hjemme
Herfølge Stadion

FA 2000/Rødovre

AB Tårnby
0 - 4
livescore
Ude
Tårnby Stadion

HB Køge
September 2017

HB Køge
2 - 1
livescore
Hjemme
Herfølge Stadion

Skovshoved/HIK

B 1903
3 - 1
livescore
Ude
B1903

HB Køge

HB Køge
0 - 2
Hjemme
Herfølge Stadion

B.93
October 2017

HB Køge
3 - 2
livescore
Hjemme
Herfølge Stadion

HB/Østerbro

HB Køge
3 - 1
livescore
Hjemme
Herfølge Stadion

Lyngby Boldklub 1921

AB
24. okt
Kl. 18.00
Ude
Akademisk Boldklub

HB Køge

Klubbens kampprogram
Oktober 2017
24.
tirsdag
18.30
Køge BK 2
Herrer
U17
U17 Drenge Øst 2 Efterår (01-02) • P2
Køge Stadion
Hørsholm-Usserød IK
Køge Stadion
25.
onsdag
18.00
HB Køge Pigefodbold
Kvinder
U18
U18 Piger 1 (00-01) Efterår • Pulje 2
Borup Stadion
Kalundborg GB
Borup Stadion
25.
onsdag
19.00
Køge BK
Herrer
U16
U16 Drenge 1 (02) Efterår • Pulje 4
Køge Stadion, Kunstgræs
Tingsted
Køge Stadion, Kunstgræs
26.
torsdag
19.00
Køge BK 2
Herrer
M+50
M+50 2 • P2
Køge Stadion
Lyngby Boldklub 1921
Køge Stadion
26.
torsdag
19.00
Køge BK
Herrer
Senior
Serie 3 • Pulje 8
Køge Stadion, Kunstgræs
Køge Union
Køge Stadion, Kunstgræs
28.
lørdag
09.00
Køge BK
Herrer
U10
U10 drenge 5-mands (08) SU runde 5 • Pulje 3
Avedøre Stadion
BK Friheden
Avedøre Stadion
28.
lørdag
10.30
Køge BK
Herrer
U11
U11 Drenge SU 8-mands (07) Efterår • Pulje 1
Køge Stadion
B. 1973, Herlev
Køge Stadion
28.
lørdag
11.00
Køge BK
Herrer
U10
U10 drenge 5-mands (08) SU runde 5 • Pulje 3
Avedøre Stadion
LSF
Avedøre Stadion
28.
lørdag
11.45
Køge BK
Herrer
U13
U13 Drenge Øst 2 8M (05) efterår • Pulje 1
Køge Stadion
Raklev GI
Køge Stadion
28.
lørdag
13.00
Køge BK
Herrer
U15
U15 Drenge Mester (03) Efterår • Pulje 1
Køge Stadion
Karlslunde IF
Køge Stadion
28.
lørdag
13.00
Køge BK
Herrer
U14
U14 Drenge Mester (04) Efterår • Pulje 1
Køge Stadion
Rosenhøj BK
Køge Stadion
28.
lørdag
15.30
Køge BK
Herrer
Senior
Serie 4 • Pulje 11
Køge Stadion
Jersie United (1)
Køge Stadion
29.
søndag
10.30
Køge BK
Herrer
U12
U12 Drenge 4 begyndere 8-mands (06) Efterår • Pulje 7
Køge Stadion
Mern UIF
Køge Stadion
29.
søndag
11.00
Køge BK (1)
Herrer
Senior
Serie 5 - Efterår • Pulje 5
Køge Stadion
Sengeløse GI
Køge Stadion
29.
søndag
11.00
HB Køge Pigefodbold
Kvinder
Senior
8-Kvindesenior Mester - Efterår • Pulje 2
Herfølge Stadion
Herstedøster IC
Herfølge Stadion
29.
søndag
11.00
Køge BK
Kvinder
U16
U16 Piger 8-mands (02) Efterår • Pulje 2
Køge Stadion
AIK 65 Strøby Fodbold
Køge Stadion
29.
søndag
11.00
HB Køge
Herrer
U15
U15 Drenge Øst 1 (03) efterår • Pulje 2
Køge Stadion
FC Helsingør
Køge Stadion
29.
søndag
12.00
Køge BK
Herrer
U12
U12 Drenge SU 8-mands (06) Efterår • Pulje 1
Køge Stadion
Gladsaxe-Hero BK
Køge Stadion
29.
søndag
12.30
HB Køge
Herrer
U14
U14 Drenge Øst 1 (04) efterår • Pulje 1
Herfølge Stadion
Brøndbyernes IF
Herfølge Stadion
29.
søndag
14.30
HB Køge
Herrer
Senior
NordicBet LIGA • 1.Division
Castus Park
Brabrand
Castus Park