Menu

Stillinger

Holdets stab

Træner
ingen pic
Henrik Peters Lehm
Holdleder
ingen pic
Bo Johansen
Holdleder
ingen pic
Mikael Islin Olsen
Holdleder
ingen pic
Michael Jørgensen
Holdleder
ingen pic
Jan Sølling Lauvring
Holdleder
ingen pic
Frederik Uffe Hansen
Holdleder
ingen pic
Lasse Frimand Larsen
Assistent
profil
Per Rud
Assistent
ingen pic
Jørgen Jakobsen
Assistent
profil
Jan Martinsen
Assistenttræner
ingen pic
Kim Daugaard
Direktør
profil
Per Rud
Elite holdkortindberetter
ingen pic
Kim Daugaard
Elite holdkortindberetter
ingen pic
Jørgen Jakobsen
Elite holdkortindberetter
profil
Per Rud
Elite holdkortindberetter
profil
Jan Martinsen
Holdpostadresse
profil
Per Rud
Massør
ingen pic
Michael Jørgensen
Massør
ingen pic
Stefan Schmidt
Pressekontakt
ingen pic
Jesper Nybo
Sikkerhedschef
ingen pic
Søren Jørgensen

StillingNordicBet LIGA • 1.Division

Pos. Hold Kampe V U T Point
1 Hobro 33 17 7 9 58
2 Vendsyssel FF 33 16 7 10 55
3 FC Helsingør 33 14 11 8 53
4 FC Roskilde 33 14 8 11 50
5 Skive 33 15 4 14 49
6 HB Køge 33 11 14 8 47
7 Nykøbing FC 33 13 7 13 46
8 FC Fredericia 33 11 10 12 43
9 Vejle 33 10 11 12 41
10 Fremad Amager 33 10 11 12 41
11 Næstved 33 9 8 16 35
12 AB 33 6 6 21 24

KampprogramNordicBet LIGA • 1.Division

August 2016

FC Roskilde
1 - 1
livescore
Ude
Roskilde Idrætspark

HB Køge
September 2016

HB Køge
2 - 2
livescore
Hjemme
Castus Park

Næstved

Vejle
0 - 2
livescore
Ude
Vejle Stadion

HB Køge

HB Køge
1 - 0
livescore
Hjemme
Castus Park

AB

Hobro
0 - 0
livescore
Ude
DS Arena

HB Køge

HB Køge
0 - 0
livescore
Hjemme
Castus Park

FC Helsingør
October 2016

Næstved
1 - 1
livescore
Ude
Euro Outlets Stadion Næstved

HB Køge

HB Køge
3 - 0
livescore
Hjemme
Castus Park

Skive

AB
2 - 1
livescore
Ude
Gladsaxe Stadion

HB Køge

HB Køge
0 - 3
livescore
Hjemme
Castus Park

Vejle
November 2016

FC Roskilde
1 - 1
livescore
Ude
Roskilde Idrætspark

HB Køge

HB Køge
1 - 0
livescore
Hjemme
Castus Park

Hobro

FC Helsingør
2 - 2
livescore
Ude
Helsingør Stadion

HB Køge

HB Køge
0 - 0
livescore
Hjemme
Castus Park

Fremad Amager
March 2017

Nykøbing FC
1 - 0
livescore
Ude
Skovbanen (11 mands kunst)

HB Køge

HB Køge
1 - 0
livescore
Hjemme
Castus Park

Vendsyssel FF

FC Fredericia
0 - 0
livescore
Ude
Monjasa Park

HB Køge
April 2017

Hobro
0 - 0
livescore
Ude
DS Arena

HB Køge

HB Køge
0 - 0
livescore
Hjemme
Castus Park

AB

Vejle
0 - 1
livescore
Ude
Vejle Stadion

HB Køge

HB Køge
0 - 2
livescore
Hjemme
Castus Park

FC Helsingør

Skive
2 - 1
livescore
Ude
Spar Nord Arena (Skive)

HB Køge

HB Køge
2 - 1
livescore
Hjemme
Castus Park

Nykøbing FC
May 2017

Fremad Amager
2 - 0
livescore
Ude
Sundby I P. Opvisn.

HB Køge

HB Køge
1 - 1
livescore
Hjemme
Castus Park

FC Fredericia

HB Køge
3 - 0
livescore
Hjemme
Castus Park

Næstved

Vendsyssel FF
3 - 2
livescore
Ude
Nord Energi Arena

HB Køge

HB Køge
1 - 0
livescore
Hjemme
Castus Park

FC Roskilde

Klubbens kampprogram
August 2017
20.
søndag
12.30
HB Køge Pigefodbold
9 - 0
Kvinder
U18
U18 Piger 1 (00-01) Efterår • Pulje 2
Borup Stadion
Vipperød BK
Borup Stadion
20.
søndag
14.00
Køge BK 2
2 - 2
Herrer
U17
U17 Drenge Øst 2 Efterår (01-02) • P2
Køge Stadion
BSV af 2016
Køge Stadion
20.
søndag
14.30
HB Køge
livescore
3 - 1
Herrer
Senior
NordicBet LIGA • 1.Division
Castus Park
Nykøbing FC
Castus Park
21.
mandag
19.00
HB Køge
Herrer
M+60
M+60 • P1
Herfølge Stadion
FA 2000/Rødovre
Herfølge Stadion
23.
onsdag
19.00
Køge BK 2
Herrer
U19
U19 Drenge Øst 1 Efterår (99-00) • P1
Køge Stadion
Frem
Køge Stadion
25.
fredag
18.00
Køge BK
Herrer
U12
U12 Drenge SU 8-mands (06) Efterår • Pulje 1
Køge Stadion
IF Skjold Birkerød
Køge Stadion
25.
fredag
18.30
HB Køge
Herrer
U15
U15 Drenge Øst 1 (03) efterår • Pulje 2
Køge Stadion
Hvidovre IF
Køge Stadion
26.
lørdag
10.00
Køge BK
Herrer
U8
U8 drenge 5-mands (10) 3 - 26. august • Pulje 1
Ramsøhallen
Ringsted IF
Ramsøhallen
26.
lørdag
10.18
Køge BK (3)
Herrer
U7
U7 drenge 3-mands (11) - 26. august • Pulje 17
Strøbyhallen
Taastrup FC (1)
Strøbyhallen
26.
lørdag
10.18
Køge BK (2)
Herrer
U7
U7 drenge 3-mands (11) - 26. august • Pulje 18
Strøbyhallen
Taastrup FC (3)
Strøbyhallen
26.
lørdag
10.18
Køge BK
Herrer
U8
U8 drenge 3-mands (10) - 26. august • Pulje 1
Rishøj Stadion
Køge Nord FC
Rishøj Stadion
26.
lørdag
10.18
Køge BK (1)
Herrer
U9
U9 drenge 5-mands (09) 2 - 26. august • Pulje 7
NyBolig Park
Gladsaxe-Hero BK (2)
NyBolig Park
26.
lørdag
10.30
Køge BK
Herrer
U11
U11 Drenge SU 8-mands (07) Efterår • Pulje 1
Køge Stadion
Ballerup BK
Køge Stadion
26.
lørdag
10.36
Køge BK (1)
Herrer
U7
U7 drenge 3-mands (11) - 26. august • Pulje 19
Strøbyhallen
Karlslunde IF (2)
Strøbyhallen
26.
lørdag
10.36
Køge BK
Herrer
U8
U8 drenge 5-mands (10) 2 - 26. august • Pulje 2, 2 baner
Karlslunde Stadion
Vallensbæk IF
Karlslunde Stadion
26.
lørdag
10.36
Køge BK
Herrer
U9
U9 drenge 5-mands (09) 3 - 26. august • Pulje 4
St. Heddinge Stadion
Herfølge BK
St. Heddinge Stadion
26.
lørdag
10.54
Køge BK
Herrer
U8
U8 drenge 5-mands (10) 1 - 26. august • Pulje 1
Stadion Vest
Slagelse B&I
Stadion Vest
26.
lørdag
11.12
Køge BK (2)
Herrer
U9
U9 drenge 5-mands (09) 2 - 26. august • Pulje 5
NyBolig Park
Rosenhøj BK (1)
NyBolig Park
26.
lørdag
11.30
Køge BK
Herrer
U8
U8 drenge 5-mands (10) 2 - 26. august • Pulje 2, 2 baner
Karlslunde Stadion
Haslev FC
Karlslunde Stadion
26.
lørdag
11.30
Køge BK
Herrer
U8
U8 drenge 5-mands (10) 3 - 26. august • Pulje 1
Ramsøhallen
Borup IF
Ramsøhallen
26.
lørdag
11.48
Køge BK (1)
Herrer
U7
U7 drenge 3-mands (11) - 26. august • Pulje 19
Strøbyhallen
AIK 65 Strøby Fodbold (1)
Strøbyhallen
26.
lørdag
11.48
Køge BK
Herrer
U9
U9 drenge 5-mands (09) 3 - 26. august • Pulje 4
St. Heddinge Stadion
Store Heddinge BK
St. Heddinge Stadion
26.
lørdag
12.00
Køge BK
Herrer
U10
U10 drenge 5-mands (08) SU (8-mandsmål) 1 runde • Pulje 3
Ballerup Idrætspark
Brøndbyernes IF (2)
Ballerup Idrætspark
26.
lørdag
12.06
Køge BK (2)
Herrer
U9
U9 drenge 5-mands (09) 2 - 26. august • Pulje 5
NyBolig Park
Taastrup FC (3)
NyBolig Park
26.
lørdag
12.24
Køge BK (3)
Herrer
U7
U7 drenge 3-mands (11) - 26. august • Pulje 17
Strøbyhallen
AIK 65 Strøby Fodbold (4)
Strøbyhallen
26.
lørdag
12.24
Køge BK (2)
Herrer
U7
U7 drenge 3-mands (11) - 26. august • Pulje 18
Strøbyhallen
Vallensbæk IF (2)
Strøbyhallen
26.
lørdag
12.24
Køge BK
Herrer
U8
U8 drenge 3-mands (10) - 26. august • Pulje 1
Rishøj Stadion
Næstved I.F. (2)
Rishøj Stadion
26.
lørdag
12.24
Køge BK (1)
Herrer
U9
U9 drenge 5-mands (09) 2 - 26. august • Pulje 7
NyBolig Park
LSF (2)
NyBolig Park
26.
lørdag
12.30
Køge BK
Herrer
U10
U10 drenge 5-mands (08) SU (8-mandsmål) 1 runde • Pulje 3
Ballerup Idrætspark
LSF
Ballerup Idrætspark
26.
lørdag
12.42
Køge BK
Herrer
U8
U8 drenge 5-mands (10) 1 - 26. august • Pulje 1
Stadion Vest
AIK 65 Strøby Fodbold
Stadion Vest
26.
lørdag
13.00
Køge BK
Herrer
U14
U14 Drenge Mester (04) Efterår • Pulje 1
Køge Stadion
Espergærde IF
Køge Stadion