Menu

Stillinger

Holdets stab

Holdleder
profil
Søren Schmidt
Assistenttræner
profil
Lennart Brendstrup Laursen
Cheftræner
profil
Dani Mujkanovic
Elite holdkortindberetter
profil
Lennart Brendstrup Laursen
Elite holdkortindberetter
profil
Dani Mujkanovic
Fysioterapeut
ingen pic
Ismar Ibrakov
Holdpostadresse
ingen pic
Herfølge Boldklub
Målmandstræner
ingen pic
Morten Madsen
U-19 Drenge
ingen pic
Herfølge Boldklub
U-19 Drenge
ingen pic
HB Køge

StillingU19 Drenge Divisionen 2017/18 • Div

Pos. Hold Kampe V U T Point
1 SønderjyskE 13 9 3 1 30
2 FK Viborg 13 8 3 2 27
3 Hvidovre 13 8 1 4 25
4 AB 12 7 1 4 22
5 HB Køge 13 7 0 6 21
6 AC Horsens 13 6 3 4 21
7 B.93 13 6 2 5 20
8 FC Roskilde 13 6 2 5 20
9 Thisted 13 5 3 5 18
10 Næsby 13 4 2 7 14
11 Holbæk 13 4 2 7 14
12 HIK 13 2 0 11 6
13 Næstved 13 0 2 11 2

KampprogramU19 Drenge Divisionen 2017/18 • Div

August 2017

Thisted
4 - 2
livescore
Ude
Lerpytter Anlæg

HB Køge

HB Køge
5 - 0
livescore
Hjemme
Herfølge Stadion

AC Horsens

SønderjyskE
3 - 1
livescore
Ude
Banerne ved Haderslev Idrætscenter

HB Køge
September 2017

HB Køge
2 - 3
livescore
Hjemme
Herfølge Stadion

Hvidovre

B.93
2 - 0
livescore
Ude
Kunst, B93

HB Køge

HB Køge
5 - 1
livescore
Hjemme
Herfølge Stadion

Næstved

AB
2 - 4
livescore
Ude
Akademisk Boldklub

HB Køge
October 2017

Holbæk
1 - 3
livescore
Ude
SuRi Park

HB Køge

HB Køge
3 - 2
livescore
Hjemme
Herfølge Stadion

FC Roskilde

HIK
1 - 5
livescore
Ude
Kunst, HIK

HB Køge
November 2017

FK Viborg
2 - 1
livescore
Ude
Viborg FF´s anlæg

HB Køge

HB Køge
4 - 0
livescore
Hjemme
Herfølge Stadion Kunst

Næsby

HB Køge
2 - 3
livescore
Hjemme
Herfølge Stadion Kunst

Thisted
March 2018

AC Horsens
10. mar
Kl. 14.00
Ude
Forum Horsens Kunstgræsbane 1

HB Køge

HB Køge
17. mar
Kl. 15.00
Hjemme
Herfølge Stadion

SønderjyskE

Hvidovre
25. mar
Kl. 15.15
Ude
Avedøre Stadion Kunstgræs

HB Køge
April 2018

HB Køge
7. apr
Kl. 15.00
Hjemme
Herfølge Stadion

B.93

Næstved
14. apr
Kl. 15.00
Ude
Næstved Stadion

HB Køge

HB Køge
21. apr
Kl. 15.00
Hjemme
Herfølge Stadion

AB
May 2018

HB Køge
12. maj
Kl. 15.00
Hjemme
Herfølge Stadion

Holbæk

FC Roskilde
26. maj
Kl. 13.00
Ude
Roskilde Idrætspark

HB Køge
June 2018

HB Køge
2. jun
Kl. 15.00
Hjemme
Herfølge Stadion

HIK

HB Køge
9. jun
Kl. 15.00
Hjemme
Herfølge Stadion

FK Viborg

Næsby
16. jun
Kl. 13.00
Ude
ALPI Arena Næsby

HB Køge

Klubbens kampprogram
Februar 2018
25.
søndag
09.00
Køge BK
Herrer
U8
U8 drenge B (10) Futsal 4. runde • Pulje 4
Herfølge Hallen
Herfølge BK
Herfølge Hallen
25.
søndag
09.12
Køge BK (2)
Herrer
U8
U8 drenge (10) 3 Inde/håndboldmål 4.runde Medalje • Pulje 4
Tune Hallen
Albertslund IF
Tune Hallen
25.
søndag
10.00
Køge BK
Herrer
U8
U8 drenge B (10) Futsal 4. runde • Pulje 4
Herfølge Hallen
Vordingborg IF
Herfølge Hallen
25.
søndag
10.36
Køge BK (2)
Herrer
U8
U8 drenge (10) 3 Inde/håndboldmål 4.runde Medalje • Pulje 4
Tune Hallen
Hundige BK
Tune Hallen
25.
søndag
11.24
Køge BK (1)
Herrer
U6
U6 dr (12) ½ banestævne Strøby 25/2-18 Medalje • Pulje 2
Strøby-hallen
Herstedøster IC
Strøby-hallen
25.
søndag
12.18
Køge BK (2)
Herrer
U6
U6 dr (12) ½ banestævne Strøby 25/2-18 Medalje • Pulje 1
Strøby-hallen
Fløng-Hedehusene Fodbold
Strøby-hallen
25.
søndag
12.27
Køge BK (1)
Herrer
U6
U6 dr (12) ½ banestævne Strøby 25/2-18 Medalje • Pulje 2
Strøby-hallen
Kværkeby IF
Strøby-hallen
25.
søndag
13.21
Køge BK (1)
Herrer
U7
U7 dr (11) ½ banestævne Strøby 25/2-18 Medalje • Pulje 2
Strøby-hallen
BK Avarta (1)
Strøby-hallen
25.
søndag
13.36
Køge BK (3)
Herrer
U9
U9 drenge(09) 3 Inde/håndboldmål 4.runde Medalje • Pulje 8
Tune Hallen
Svogerslev BK (2)
Tune Hallen
25.
søndag
13.39
Køge BK (2)
Herrer
U7
U7 dr (11) ½ banestævne Strøby 25/2-18 Medalje • Pulje 1
Strøby-hallen
BK Avarta (2)
Strøby-hallen
25.
søndag
14.06
Køge BK (2)
Herrer
U7
U7 dr (11) ½ banestævne Strøby 25/2-18 Medalje • Pulje 1
Strøby-hallen
Albertslund IF (2)
Strøby-hallen
25.
søndag
14.24
Køge BK (1)
Herrer
U7
U7 dr (11) ½ banestævne Strøby 25/2-18 Medalje • Pulje 2
Strøby-hallen
Herstedøster IC (1)
Strøby-hallen
25.
søndag
14.33
Køge BK (2)
Herrer
U7
U7 dr (11) ½ banestævne Strøby 25/2-18 Medalje • Pulje 1
Strøby-hallen
BK Avarta (2)
Strøby-hallen
25.
søndag
15.48
Køge BK (1)
Herrer
U9
U9 drenge (09) 2 Inde/håndboldmål 4.runde Medalje • Pulje 2
Tune Hallen
Greve Fodbold (piger)
Tune Hallen
25.
søndag
16.24
Køge BK (1)
Herrer
U9
U9 drenge (09) 2 Inde/håndboldmål 4.runde Medalje • Pulje 2
Tune Hallen
Haslev FC (2)
Tune Hallen