Menu

Stillinger

Holdets stab

Holdleder
profil
Søren Schmidt-©
Assistenttræner
ingen pic
Steffen Petersen
Cheftræner
ingen pic
Janus Blond
Holdpostadresse
ingen pic
Herfølge Boldklub
Målmandstræner
ingen pic
Morten Madsen
Teamleder
profil
Per Rud
U-19 Drenge
ingen pic
Herfølge Boldklub
U-19 Drenge
ingen pic
HB Køge

StillingU19 Drenge Divisionen 2016/17 • Div

Pos. Hold Kampe V U T Point
1 FK Viborg 22 12 5 5 41
2 HB Køge 22 12 4 6 40
3 FC Roskilde 22 11 5 6 38
4 Næsby 22 10 6 6 36
5 B.93 22 11 3 8 36
6 Næstved 22 10 4 8 34
7 SønderjyskE 22 8 5 9 29
8 Hvidovre 22 9 2 11 29
9 AB 22 8 3 11 27
10 AC Horsens 22 6 5 11 23
11 HIK 22 6 3 13 21
12 Thisted 22 4 5 13 17

KampprogramU19 Drenge Divisionen 2016/17 • Div

August 2016

HB Køge
0 - 4
livescore
Hjemme
Herfølge Stadion

Næstved
September 2016

SønderjyskE
1 - 2
livescore
Ude
Banerne ved Haderslev Idrætscenter

HB Køge

B.93
3 - 2
livescore
Ude
B 93 Svanemølleanlæg.

HB Køge

AC Horsens
2 - 1
livescore
Ude
CASA Arena Horsens

HB Køge
October 2016

HB Køge
4 - 1
livescore
Hjemme
Herfølge Stadion

AB

Hvidovre
1 - 5
livescore
Ude
Kæmpernes Arena

HB Køge

Næsby
2 - 2
livescore
Ude
ALPI Arena Næsby

HB Køge
November 2016

HB Køge
1 - 1
livescore
Hjemme
Herfølge Stadion

HIK

Thisted
1 - 3
livescore
Ude
Lerpytter Anlæg

HB Køge
March 2017

FC Roskilde
0 - 3
livescore
Ude
Roskilde Idrætspark

HB Køge
April 2017

Næstved
3 - 4
livescore
Ude
Næstved Stadion

HB Køge

HB Køge
2 - 2
livescore
Hjemme
Herfølge Stadion

SønderjyskE

HB Køge
1 - 0
livescore
Hjemme
Herfølge Stadion

FK Viborg

HB Køge
1 - 1
livescore
Hjemme
Herfølge Stadion

B.93
May 2017

HB Køge
4 - 0
livescore
Hjemme
Herfølge Stadion

AC Horsens

AB
2 - 1
livescore
Ude
Akademisk Boldklub

HB Køge

HB Køge
1 - 0
livescore
Hjemme
Herfølge Stadion

Hvidovre
June 2017

HB Køge
0 - 3
livescore
Hjemme
Herfølge Stadion

Næsby

HIK
0 - 3
livescore
Ude
Kunst, HIK

HB Køge

HB Køge
6 - 4
livescore
Hjemme
Herfølge Stadion

Thisted

Klubbens kampprogram
August 2017
20.
søndag
12.30
HB Køge Pigefodbold
9 - 0
Kvinder
U18
U18 Piger 1 (00-01) Efterår • Pulje 2
Borup Stadion
Vipperød BK
Borup Stadion
20.
søndag
14.00
Køge BK 2
2 - 2
Herrer
U17
U17 Drenge Øst 2 Efterår (01-02) • P2
Køge Stadion
BSV af 2016
Køge Stadion
20.
søndag
14.30
HB Køge
livescore
3 - 1
Herrer
Senior
NordicBet LIGA • 1.Division
Castus Park
Nykøbing FC
Castus Park
21.
mandag
19.00
HB Køge
Herrer
M+60
M+60 • P1
Herfølge Stadion
FA 2000/Rødovre
Herfølge Stadion
23.
onsdag
19.00
Køge BK 2
Herrer
U19
U19 Drenge Øst 1 Efterår (99-00) • P1
Køge Stadion
Frem
Køge Stadion
25.
fredag
18.00
Køge BK
Herrer
U12
U12 Drenge SU 8-mands (06) Efterår • Pulje 1
Køge Stadion
IF Skjold Birkerød
Køge Stadion
25.
fredag
18.30
HB Køge
Herrer
U15
U15 Drenge Øst 1 (03) efterår • Pulje 2
Køge Stadion
Hvidovre IF
Køge Stadion
26.
lørdag
10.00
Køge BK
Herrer
U8
U8 drenge 5-mands (10) 3 - 26. august • Pulje 1
Ramsøhallen
Ringsted IF
Ramsøhallen
26.
lørdag
10.18
Køge BK (3)
Herrer
U7
U7 drenge 3-mands (11) - 26. august • Pulje 17
Strøbyhallen
Taastrup FC (1)
Strøbyhallen
26.
lørdag
10.18
Køge BK (2)
Herrer
U7
U7 drenge 3-mands (11) - 26. august • Pulje 18
Strøbyhallen
Taastrup FC (3)
Strøbyhallen
26.
lørdag
10.18
Køge BK
Herrer
U8
U8 drenge 3-mands (10) - 26. august • Pulje 1
Rishøj Stadion
Køge Nord FC
Rishøj Stadion
26.
lørdag
10.18
Køge BK (1)
Herrer
U9
U9 drenge 5-mands (09) 2 - 26. august • Pulje 7
NyBolig Park
Gladsaxe-Hero BK (2)
NyBolig Park
26.
lørdag
10.30
Køge BK
Herrer
U11
U11 Drenge SU 8-mands (07) Efterår • Pulje 1
Køge Stadion
Ballerup BK
Køge Stadion
26.
lørdag
10.36
Køge BK (1)
Herrer
U7
U7 drenge 3-mands (11) - 26. august • Pulje 19
Strøbyhallen
Karlslunde IF (2)
Strøbyhallen
26.
lørdag
10.36
Køge BK
Herrer
U8
U8 drenge 5-mands (10) 2 - 26. august • Pulje 2, 2 baner
Karlslunde Stadion
Vallensbæk IF
Karlslunde Stadion
26.
lørdag
10.36
Køge BK
Herrer
U9
U9 drenge 5-mands (09) 3 - 26. august • Pulje 4
St. Heddinge Stadion
Herfølge BK
St. Heddinge Stadion
26.
lørdag
10.54
Køge BK
Herrer
U8
U8 drenge 5-mands (10) 1 - 26. august • Pulje 1
Stadion Vest
Slagelse B&I
Stadion Vest
26.
lørdag
11.12
Køge BK (2)
Herrer
U9
U9 drenge 5-mands (09) 2 - 26. august • Pulje 5
NyBolig Park
Rosenhøj BK (1)
NyBolig Park
26.
lørdag
11.30
Køge BK
Herrer
U8
U8 drenge 5-mands (10) 2 - 26. august • Pulje 2, 2 baner
Karlslunde Stadion
Haslev FC
Karlslunde Stadion
26.
lørdag
11.30
Køge BK
Herrer
U8
U8 drenge 5-mands (10) 3 - 26. august • Pulje 1
Ramsøhallen
Borup IF
Ramsøhallen
26.
lørdag
11.48
Køge BK (1)
Herrer
U7
U7 drenge 3-mands (11) - 26. august • Pulje 19
Strøbyhallen
AIK 65 Strøby Fodbold (1)
Strøbyhallen
26.
lørdag
11.48
Køge BK
Herrer
U9
U9 drenge 5-mands (09) 3 - 26. august • Pulje 4
St. Heddinge Stadion
Store Heddinge BK
St. Heddinge Stadion
26.
lørdag
12.00
Køge BK
Herrer
U10
U10 drenge 5-mands (08) SU (8-mandsmål) 1 runde • Pulje 3
Ballerup Idrætspark
Brøndbyernes IF (2)
Ballerup Idrætspark
26.
lørdag
12.06
Køge BK (2)
Herrer
U9
U9 drenge 5-mands (09) 2 - 26. august • Pulje 5
NyBolig Park
Taastrup FC (3)
NyBolig Park
26.
lørdag
12.24
Køge BK (3)
Herrer
U7
U7 drenge 3-mands (11) - 26. august • Pulje 17
Strøbyhallen
AIK 65 Strøby Fodbold (4)
Strøbyhallen
26.
lørdag
12.24
Køge BK (2)
Herrer
U7
U7 drenge 3-mands (11) - 26. august • Pulje 18
Strøbyhallen
Vallensbæk IF (2)
Strøbyhallen
26.
lørdag
12.24
Køge BK
Herrer
U8
U8 drenge 3-mands (10) - 26. august • Pulje 1
Rishøj Stadion
Næstved I.F. (2)
Rishøj Stadion
26.
lørdag
12.24
Køge BK (1)
Herrer
U9
U9 drenge 5-mands (09) 2 - 26. august • Pulje 7
NyBolig Park
LSF (2)
NyBolig Park
26.
lørdag
12.30
Køge BK
Herrer
U10
U10 drenge 5-mands (08) SU (8-mandsmål) 1 runde • Pulje 3
Ballerup Idrætspark
LSF
Ballerup Idrætspark
26.
lørdag
12.42
Køge BK
Herrer
U8
U8 drenge 5-mands (10) 1 - 26. august • Pulje 1
Stadion Vest
AIK 65 Strøby Fodbold
Stadion Vest
26.
lørdag
13.00
Køge BK
Herrer
U14
U14 Drenge Mester (04) Efterår • Pulje 1
Køge Stadion
Espergærde IF
Køge Stadion