Menu

Stillinger

Holdets stab

Holdleder
ingen pic
Marcus Damgaard
Assistenttræner
ingen pic
Asger Vielsted
Assistenttræner
ingen pic
Jonas Nielsen
Cheftræner
profil
Steen Riiskjær Knudsen
Elite holdkortindberetter
ingen pic
Asger Vielsted
Holdpostadresse
profil
Steen Riiskjær Knudsen
Målmandstræner
ingen pic
Morten Madsen

StillingU17 Drenge Ligaen 2017/18 • Liga

Pos. Hold Kampe V U T Point
1 AGF 14 10 1 3 31
2 FC København 14 9 1 4 28
3 FC Nordsjælland 13 9 1 3 28
4 AaB 14 8 3 3 27
5 FC Midtjylland 12 7 3 2 24
6 Brøndby 13 7 2 4 23
7 OB 14 4 6 4 18
8 Vejle 14 5 3 6 18
9 Randers Freja FC 14 5 1 8 16
10 Lyngby 14 4 4 6 16
11 Esbjerg 13 4 3 6 15
12 Silkeborg 14 3 1 10 10
13 HB Køge 14 1 4 9 7
14 Haderslev 13 1 3 9 6

KampprogramU17 Drenge Ligaen 2017/18 • Liga

August 2017

Randers Freja FC
2 - 3
livescore
Ude
Randers Stadion, kunstgræs

HB Køge

Haderslev
4 - 2
livescore
Ude
Banerne ved Haderslev Idrætscenter

HB Køge

HB Køge
0 - 0
livescore
Hjemme
Køge Stadion

OB

Vejle
1 - 0
livescore
Ude
VB Parken

HB Køge
September 2017

HB Køge
0 - 6
livescore
Hjemme
Køge Stadion

Esbjerg

Silkeborg
1 - 1
livescore
Ude
JYSK Park (kunstgræs)

HB Køge

Brøndby
3 - 1
livescore
Ude
Brøndby Stadion

HB Køge

HB Køge
1 - 2
livescore
Hjemme
Køge Stadion

Lyngby
October 2017

HB Køge
2 - 2
livescore
Hjemme
Køge Stadion

FC Midtjylland
November 2017

HB Køge
0 - 3
livescore
Hjemme
Køge Stadion

FC København

FC Nordsjælland
2 - 0
livescore
Ude
Farum Park

HB Køge

AGF
3 - 2
livescore
Ude
AGF's anlæg - Fredensvang

HB Køge

HB Køge
0 - 4
livescore
Hjemme
Køge Stadion, Kunstgræs

AaB
December 2017

HB Køge
0 - 0
livescore
Hjemme
Køge Stadion, Kunstgræs

Haderslev
February 2018

OB
24. feb
Kl. 13.00
Ude
OB-Ådalen

HB Køge
March 2018

HB Køge
3. mar
Kl. 12.00
Hjemme
Køge Stadion

Vejle

Esbjerg
10. mar
Kl. 14.15
Ude
Esbjerg Kunstgræsbane

HB Køge

FC København
13. mar
Kl. 19.00
Ude
KB. P.Bangsvej

HB Køge

HB Køge
17. mar
Kl. 12.00
Hjemme
Køge Stadion, Kunstgræs

FC Nordsjælland
April 2018

HB Køge
7. apr
Kl. 12.00
Hjemme
Køge Stadion

Silkeborg

Lyngby
14. apr
Kl. 12.00
Ude
Lyngby Stadion

HB Køge

HB Køge
21. apr
Kl. 12.00
Hjemme
Køge Stadion

Brøndby
May 2018

FC Midtjylland
5. maj
Kl. 15.15
Ude
Ikast Stadion (Kunstgræsbane)

HB Køge

HB Køge
12. maj
Kl. 12.00
Hjemme
Køge Stadion

Randers Freja FC
June 2018

HB Køge
9. jun
Kl. 12.00
Hjemme
Køge Stadion

AGF

AaB
16. jun
Kl. 15.15
Ude
AaB's Anlæg

HB Køge

Klubbens kampprogram
Februar 2018
25.
søndag
09.00
Køge BK
Herrer
U8
U8 drenge B (10) Futsal 4. runde • Pulje 4
Herfølge Hallen
Herfølge BK
Herfølge Hallen
25.
søndag
09.12
Køge BK (2)
Herrer
U8
U8 drenge (10) 3 Inde/håndboldmål 4.runde Medalje • Pulje 4
Tune Hallen
Albertslund IF
Tune Hallen
25.
søndag
10.00
Køge BK
Herrer
U8
U8 drenge B (10) Futsal 4. runde • Pulje 4
Herfølge Hallen
Vordingborg IF
Herfølge Hallen
25.
søndag
10.36
Køge BK (2)
Herrer
U8
U8 drenge (10) 3 Inde/håndboldmål 4.runde Medalje • Pulje 4
Tune Hallen
Hundige BK
Tune Hallen
25.
søndag
11.24
Køge BK (1)
Herrer
U6
U6 dr (12) ½ banestævne Strøby 25/2-18 Medalje • Pulje 2
Strøby-hallen
Herstedøster IC
Strøby-hallen
25.
søndag
12.18
Køge BK (2)
Herrer
U6
U6 dr (12) ½ banestævne Strøby 25/2-18 Medalje • Pulje 1
Strøby-hallen
Fløng-Hedehusene Fodbold
Strøby-hallen
25.
søndag
12.27
Køge BK (1)
Herrer
U6
U6 dr (12) ½ banestævne Strøby 25/2-18 Medalje • Pulje 2
Strøby-hallen
Kværkeby IF
Strøby-hallen
25.
søndag
13.21
Køge BK (1)
Herrer
U7
U7 dr (11) ½ banestævne Strøby 25/2-18 Medalje • Pulje 2
Strøby-hallen
BK Avarta (1)
Strøby-hallen
25.
søndag
13.36
Køge BK (3)
Herrer
U9
U9 drenge(09) 3 Inde/håndboldmål 4.runde Medalje • Pulje 8
Tune Hallen
Svogerslev BK (2)
Tune Hallen
25.
søndag
13.39
Køge BK (2)
Herrer
U7
U7 dr (11) ½ banestævne Strøby 25/2-18 Medalje • Pulje 1
Strøby-hallen
BK Avarta (2)
Strøby-hallen
25.
søndag
14.06
Køge BK (2)
Herrer
U7
U7 dr (11) ½ banestævne Strøby 25/2-18 Medalje • Pulje 1
Strøby-hallen
Albertslund IF (2)
Strøby-hallen
25.
søndag
14.24
Køge BK (1)
Herrer
U7
U7 dr (11) ½ banestævne Strøby 25/2-18 Medalje • Pulje 2
Strøby-hallen
Herstedøster IC (1)
Strøby-hallen
25.
søndag
14.33
Køge BK (2)
Herrer
U7
U7 dr (11) ½ banestævne Strøby 25/2-18 Medalje • Pulje 1
Strøby-hallen
BK Avarta (2)
Strøby-hallen
25.
søndag
15.48
Køge BK (1)
Herrer
U9
U9 drenge (09) 2 Inde/håndboldmål 4.runde Medalje • Pulje 2
Tune Hallen
Greve Fodbold (piger)
Tune Hallen
25.
søndag
16.24
Køge BK (1)
Herrer
U9
U9 drenge (09) 2 Inde/håndboldmål 4.runde Medalje • Pulje 2
Tune Hallen
Haslev FC (2)
Tune Hallen