Menu

Stillinger

Holdets stab

Holdleder
ingen pic
Marcus Damgaard
Assistenttræner
ingen pic
Asger Vielsted
Assistenttræner
ingen pic
Jonas Nielsen
Cheftræner
profil
Steen Riiskjær Knudsen
Elite holdkortindberetter
ingen pic
Asger Vielsted
Holdpostadresse
profil
Steen Riiskjær Knudsen
Målmandstræner
ingen pic
Morten Madsen

StillingU17 Drenge Ligaen 2016/17 • Liga

Pos. Hold Kampe V U T Point
1 AGF 26 19 3 4 60
2 Brøndby 26 16 4 6 52
3 FC Nordsjælland 26 14 6 6 48
4 FC København 26 12 9 5 45
5 AaB 26 11 8 7 41
6 FC Midtjylland 26 12 5 9 41
7 Esbjerg 26 12 3 11 39
8 Vejle 26 9 6 11 33
9 OB 26 7 8 11 29
10 Silkeborg 26 9 2 15 29
11 Randers Freja 26 8 4 14 28
12 Lyngby 26 6 5 15 23
13 HB Køge 26 5 5 16 20
14 FK Viborg 26 3 10 13 19

KampprogramU17 Drenge Ligaen 2016/17 • Liga

February 2017

Brøndby
1 - 1
livescore
Ude
Brøndby Stadion

HB Køge
March 2017

HB Køge
0 - 0
livescore
Hjemme
Herfølge Stadion Kunst

FK Viborg

FC Midtjylland
1 - 1
livescore
Ude
Ikast Stadion (Kunstgræsbane)

HB Køge

HB Køge
1 - 3
livescore
Hjemme
Herfølge Stadion Kunst

Esbjerg
April 2017

HB Køge
1 - 0
livescore
Hjemme
Herfølge Stadion Kunst

Silkeborg

OB
2 - 1
livescore
Ude
OB-Ådalen

HB Køge

HB Køge
3 - 2
livescore
Hjemme
Køge Stadion

Lyngby

AaB
4 - 0
livescore
Ude
AaB's Anlæg

HB Køge
May 2017

HB Køge
0 - 3
livescore
Hjemme
Køge Stadion

FC Nordsjælland

Randers Freja
1 - 0
livescore
Ude
Randers Stadion

HB Køge

HB Køge
2 - 1
livescore
Hjemme
Køge Stadion

FC København

Vejle
0 - 2
livescore
Ude
Vejle Stadion

HB Køge
June 2017

HB Køge
0 - 4
livescore
Hjemme
Køge Stadion

AGF

Klubbens kampprogram
Februar 2018
25.
søndag
09.00
Køge BK
Herrer
U8
U8 drenge B (10) Futsal 4. runde • Pulje 4
Herfølge Hallen
Herfølge BK
Herfølge Hallen
25.
søndag
09.12
Køge BK (2)
Herrer
U8
U8 drenge (10) 3 Inde/håndboldmål 4.runde Medalje • Pulje 4
Tune Hallen
Albertslund IF
Tune Hallen
25.
søndag
10.00
Køge BK
Herrer
U8
U8 drenge B (10) Futsal 4. runde • Pulje 4
Herfølge Hallen
Vordingborg IF
Herfølge Hallen
25.
søndag
10.36
Køge BK (2)
Herrer
U8
U8 drenge (10) 3 Inde/håndboldmål 4.runde Medalje • Pulje 4
Tune Hallen
Hundige BK
Tune Hallen
25.
søndag
11.24
Køge BK (1)
Herrer
U6
U6 dr (12) ½ banestævne Strøby 25/2-18 Medalje • Pulje 2
Strøby-hallen
Herstedøster IC
Strøby-hallen
25.
søndag
12.18
Køge BK (2)
Herrer
U6
U6 dr (12) ½ banestævne Strøby 25/2-18 Medalje • Pulje 1
Strøby-hallen
Fløng-Hedehusene Fodbold
Strøby-hallen
25.
søndag
12.27
Køge BK (1)
Herrer
U6
U6 dr (12) ½ banestævne Strøby 25/2-18 Medalje • Pulje 2
Strøby-hallen
Kværkeby IF
Strøby-hallen
25.
søndag
13.21
Køge BK (1)
Herrer
U7
U7 dr (11) ½ banestævne Strøby 25/2-18 Medalje • Pulje 2
Strøby-hallen
BK Avarta (1)
Strøby-hallen
25.
søndag
13.36
Køge BK (3)
Herrer
U9
U9 drenge(09) 3 Inde/håndboldmål 4.runde Medalje • Pulje 8
Tune Hallen
Svogerslev BK (2)
Tune Hallen
25.
søndag
13.39
Køge BK (2)
Herrer
U7
U7 dr (11) ½ banestævne Strøby 25/2-18 Medalje • Pulje 1
Strøby-hallen
BK Avarta (2)
Strøby-hallen
25.
søndag
14.06
Køge BK (2)
Herrer
U7
U7 dr (11) ½ banestævne Strøby 25/2-18 Medalje • Pulje 1
Strøby-hallen
Albertslund IF (2)
Strøby-hallen
25.
søndag
14.24
Køge BK (1)
Herrer
U7
U7 dr (11) ½ banestævne Strøby 25/2-18 Medalje • Pulje 2
Strøby-hallen
Herstedøster IC (1)
Strøby-hallen
25.
søndag
14.33
Køge BK (2)
Herrer
U7
U7 dr (11) ½ banestævne Strøby 25/2-18 Medalje • Pulje 1
Strøby-hallen
BK Avarta (2)
Strøby-hallen
25.
søndag
15.48
Køge BK (1)
Herrer
U9
U9 drenge (09) 2 Inde/håndboldmål 4.runde Medalje • Pulje 2
Tune Hallen
Greve Fodbold (piger)
Tune Hallen
25.
søndag
16.24
Køge BK (1)
Herrer
U9
U9 drenge (09) 2 Inde/håndboldmål 4.runde Medalje • Pulje 2
Tune Hallen
Haslev FC (2)
Tune Hallen